Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

На територија на СВР Куманово 77 возачи возеле пребрзо 

Полициски службеници од СВР Куманово денеска од 12 до 18 часот спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Куманово, при што санкционирани се 77 возачи. 

Скопје, 21 јули 2021 (МИА) – Полициски службеници од СВР Куманово денеска од 12 до 18 часот спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Куманово, при што санкционирани се 77 возачи.

Од МВР соопштија дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. ам/оџ

Таг
Back to top button
Close
Close