0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникотСветСвет.ПорталСвет.СлајдерТема

Најтажниот ден во историјата на американската демократија

Вината за тоа што се случи синоќа во законодавниот дом на САД сите ја гледаат во постапките и акциите на претседателот Доналд Трамп, кој повеќе од два месеци наметна алтернативна реалност кај голем дел од американските избирачи дека изборите наводно биле лажирани и украдени

Back to top button
Close
Close