0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

На Табановце за влез во државата се чека околу 30 минути

Поради зголемена фреквенција на возила на граничниот премин Табановце времето на чекање за влез во државата е околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања.

Back to top button
Close
Close