0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

На Табановце за влез и за излез од државата се чека околу 30 минути

На граничниот премин Табановце за влез и за излез од државата се чека околу 30 минути, а на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања, информираат утрово од Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close