0_Македонија.ПорталОпштество

Најстудено во Берово и Маврово

Висината на снежната покривка на Попова Шапка изнесува 19 сантиметри. Изутрина во седум часот најстудено било во Берово и во Маврово каде се регистрирани - 6 степени, по што следат Скопје-Петровец и Крива Паланка со -4. Минус 3 степени се измерени во Тетово, Штип, Битола, Kрушево у Попова Шапка, -2 во Прилеп, Струмица, Охрид, Претор и Демир Капија, -1 во Дебар, и во Виница, 0 во Скопје- Зајчев Рид, Куманово и Гевгелија, а 2 степена во Дојран, информира Управата за хидрометеоролошки работи. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close