Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

На српскиот амбасадор во Софија предадена протестна нота поради ширење омраза кон Бугарите

Директорот на Дирекцијата за Југоисточна Европа во Министерството за надворешни работи на Бугарија, Дејан Катрачев, го повика амбасадорот на Србија во Бугарија, Жељко Јовиќ, за да му предаде протест поради изјавите на директорот на Академијата за национална безбедност, професорот Драган Симеуновиќ, кој во една ТВ емисија зборувал за „зверствата на Бугарите“, соопшти Бугарското национално радио на својата веб-страница

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close