0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.Портал

На Скупи фестивалот вечер претставата „Будење на пролетта“

Во рамки на Скупи фестивалот вечерва на сцената во Куршумли Ан ќе настапи Косовскиот национален театар со претставата „Будење на пролетта“. Претставата е дел од официјалната програма на фестивалот. Вчера вечер во официјалниот дел се претстави Сараевскиот воен театар со претставата „Целата моја љубов“.

Скопје, 20 септември 2020 (МИА) – Во рамки на Скупи фестивалот вечерва на сцената во Куршумли Ан ќе настапи Косовскиот национален театар со претставата „Будење на пролетта“. Претставата е дел од официјалната програма на фестивалот.

Вчера вечер во официјалниот дел се претстави Сараевскиот воен театар со претставата „Целата моја љубов“.

Фестивалот завршува на 22 овој месец, а покрај официјалниот дел, има и придружна програма.

Поради пандемијата со Ковид -19, фестивалот се одржува во согласност со здравствените протоколи, а за публиката е задолжително носењето на заштитна маска. бак/

Back to top button
Close
Close