0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

На Скопско лето вечерва монодрамата „Кармен“ и филмот „Твист“: Драмска претсваНа скопско лето

Во рамки на 42. издание на манифестацијата „Скопско лето“ вечерва на Факултетот за ликовни уметности Сули Ан ќе се одигра театарската претстава „Кармен, а во Кинотека на Северна Македонија ќе има проекција на филмот „Твист“.

Back to top button
Close
Close