Svet.SlajderЕвропа

На Сицилија над 30 лица уапсени под сомнение за поврзаност со мафијата

Во синоќешната заедничка акција на италијанската  полиција против организираниот криминал, карабинерите и финансиската полиција уапсени се над 30 лица во сицилијанската провинција Месина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close