ЕвропаЕвропа.Портал

На шведскиот премиер би можела да му биде изгласана недоверба

Шведската Партија на левицата соопшти дека утре ќе гласа против премиерот Стефан Ловен при гласањето за доверба на шефот на Владата, со што тој најверојатно ќе биде првиот премиер кој е сменет во Парламентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close