КултураКултура.Портал

На сесијата на Комитетот за светско наследство прифатена апликација за градење капацитети на Заводот и музеј – Охрид

Комитетот за светско наследство на УНЕСКО на својата 44. сесија, што се одржува во Фуџу, Кина, денеска ја прифати апликацијата „Јакнење на капацитетите за управување со културното наследство на Oхридскиот Rегион: Обука за развој на бази на податоци и ГИС-платформа за недвижно културно наследство за Заводот и музеј –Охрид“, соопшти Министерството за култура.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close