0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСветСвет.Портал

На самитот на Г7 во Корнвол усвоен нов глобален инфраструктурен план за сиромашните земји

Британските медиуми јавуваат дека лидерите на Г7 денеска го одобрија стартот на планот „Изгради подобар свет“ (B3W) на американската администрација, вреден 40.000 милијарди долари, што ќе помогне да се намали недостатокот на инфраструктура во земјите во развој.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close