Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

На располагање нови средства за набавен педигриран добиток

Сите фармери кои од септември до декември 2020 година набавиле педигрирани кози и овци ќе може да аплицираат за добивање финансиска поддршка за набавениот добиток.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close