Svet.SlajderСветСвет.Портал

На протестите во Мјанмар се приклучија и универзитетските професори

Новата организирана група која денеска се приклучи на движењето за граѓанска непослушност се универзитетските професори во Мјанмар, а некои предавачи одбија да работат или да соработуваат со официјални лица во знак на протест против воениот режим.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close