Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

На протестите во Грузија повредени 69 лица (ВИДЕО)

Вкупно 39 полицајци и 30 демонстранти беа повредени доцна синоќа во Тбилиси по немирите што избија на протестот пред Парламентот, во кој зборуваше руски пратеник, соопштија денеска грузиските власти.

Back to top button
Close
Close