Svet.SlajderЕвропа

На протестите во Белорусија уапсени повеќе од 500 демонстранти

Повеќе од 500 учесници во протестите во различни региони на Белорусија се приведени од полицијата. До судското рочиште, 434 од нив остануваат во притвор, изјави портпаролката на Министерството за внатрешни работи, Олга Чемоданова.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close