ЕвропаЕвропа.Портал

На пропалестинските демонстрации во Берлин уапсени биле 59 лица, 93 полицајци се повредени

Во вчерашните судири на пропалестинските демонстрации во Берлин, уапсени се 59 лица, а повредени се речиси 100 полицајци, соопшти денеска германската полиција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close