0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

На пристаништето во Хамбург запленети рекордни 16 тони кокаин

Огромното количество кокаин можеше на црниот пазар да  донесе заработка од неколку милијарди евра“, се наведува во соопштението на царинската служба за дрогата што била запленета на 12 февруари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close