Svet.SlajderСветСвет.Портал

На претседателските избори во Перу води синдикалистот Педро Кастиљо

Радикалниот левичар Педро Кастиљо води на претседателските избори во Перу со 16,1 процент од гласовите, додека конзервативниот кандидат Кеико Фуџимори и либералниот Хернандо де Сото го делат второто место со по 11,9 проценти од гласовите, покажуваат резултатите од излезните анкети од вчеравечер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close