СветСвет.Портал

На површината на Месечината пронајдена вода со помош на телескопот Софиа

На површината на Месечината е пронајдена вода за првпат со помош на телескопот Софиа, објави администраторот на НАСА, Џим Бриденстајн на својот профил на Твитер.

Back to top button
Close
Close