ОпштествоХроникаХроника.Портал

На подрачјето на СВР Куманово изречени 60 казни за брзо возење

На подрачјето на СВР Куманово, денеска во периодот од 14 до 20 часот се санкционирани 60 возачи кои управувале со брзина поголема од пропишаната, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close
Close