ОпштествоХроникаХроника.Портал

На подрачјето на СВР Битола 38 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден е спроведена зајакната акциска контрола на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Битола за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 38 возачи.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close