0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderАнализаБизнисБизнис.ПорталЕкономија

На пазарот на недвижности 7.777 трансакции и 1.759 хипотеки во првиот квартал

Во првиот квартал годинава во базата на Регистарот на цени и закупнини се регистрирани 7.777 трансакции, од кои 5.327 се продажби на недвижности и 2.450 закупи на недвижен имот. Во однос на претходниот квартал (октомври-декември 2020), регистрирани се 366 повеќе трансакции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close