СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

На Нов Зеланд прв смртен случај поврзан со Ковид-19

На Нов Зеланд регистриран е првиот смртен случај како последица од новиот коронавирус, соопштија здравствените власти

Велингтон, 29 март 2020 (МИА) – На Нов Зеланд регистриран е првиот смртен случај како последица од новиот коронавирус, соопштија здравствените власти.

Починатата е 70-годишна жена, кај која првично бил дијагностициран грип.

На Нов Зеланд вкупно заразени со новиот коронавирус се 514 луѓе. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close