Состојба на патиштата

На наплатните станици Петровец и Миладиновци поставени знаци за сообраќаен режим

На наплатната станица Петровец, во правец Скопје - Петровец, како и на наплатаната станица Миладиновци, во правец Скопје - Миладиновци поставени се знаци за сообраќаен режим, но не е изменет постојаниот тек на сообраќајот. Од Автомото сојузот информираат дека градежни активности ќе се изведуваат во текот на наредната недела кога ќе има поволни временски услови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close