0_Магазин.ПорталПатувања

На Московскиот маратон само за неколку часа биле изедени 24 тони храна

Учесниците имаа можност да ја истрчаат 42-километарската обиколка на Москва покрај над 30 светски познати знаменитости, како што се Кремљ, црквата Христос Спасител и Бољшој театарот.

Back to top button
Close
Close