0_Македонија.ПорталВременска прогноза

Најмногу дожд во Ѓуриште и Крива Паланка, во текот на денот на места врнежите краткотрајно ќе бидат поројни

Најмногу наврнат воден талог во изминативе 24 часа до 8 часот утрово има во Ѓуриште каде наврнаа 20 литри на метар квадратен, потоа Крива Паланка - 18 литри, Крушево и Претор - 16, Скопје-Петровец - 14, Лазарополе - 10, Охрид - 9, во Гевгелија, Берово, П.Шапка 2 литри на метар квадратен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close