БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

На масовните натпревари и маратоните во Грција само пет проценти од учесниците може да бидат невакцинирани

За масовните спортски натпревари во Грција со учество на над 300 учесници, како што се маратоните, дозволено ќе биде учество и на невакцинирани лица, но само пет отсто од вкупниот број и само доколку немаат можност да се вакцинираат од здравствени причини или поради возраста, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close