ЕвропаЕвропа.Портал

Најмалку тројца загинати во невреме во Шпанија

Најмалку три лица загинаа при невреме во Шпанија, проследено со силен ветер и снег, пишува весникот „Венте минутос“.

Мадрид, 20 јануари 2020 (МИА) – Најмалку три лица загинаа при невреме во Шпанија, проследено со силен ветер и снег, пишува весникот „Венте минутос“.

Таг
Back to top button
Close
Close