Свет

Најмалку тројца загинати при уривање зграда во Каиро

Најмалку три лица загинаа синоќа во Каиро кога делумно се урна станбена зграда, соопштија денеска египетските власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close