СветСвет.Слајдер

Најмалку седуммина загинати во верижен судир во Јута

Најмалку седум лица загинаа во вчерашниот верижен судир на 20 возила, што се случи поради песочна бура во американската сојузна држава Јута, соопшти сообраќајната полиција

Back to top button
Close
Close