Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку седуммина загинати и 112 повредени при експлозија во верско училиште во Пакистан

При експлозија на бомба во исламско верско училиште во Пешавар, северозападен Пакистан, загинаа најмалку седум ученици, а повредени се 112 лица

Back to top button
Close
Close