СветСвет.Портал

Најмалку седум загинати и 85 повредени во експлозија во Авганистан

Најмалку седум лица загинаа, а 85 се повредени во експлозија на камион бомба што утрово се случила во близина на владината болница во Забул, југозападен Авганистан, соопштија локалните власти.

Back to top button
Close
Close