Svet.SlajderСвет

Најмалку петмина загинати во ракетен напад на Кабул

Најмалку пет лица загинаа во ракетен напад утрово во главниот град на Авганистан, Кабул.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close