ЕвропаЕвропа.Портал

Најмалку пет жртви во пожар во Стразбур

Најмалку пет лица загинаа во пожар што избувна во една зграда во Стразбур.

Стразбур, 27 февруари 2020 (МИА) – Најмалку пет лица загинаа во пожар што избувна во една зграда во Стразбур.

Противпожарната служба соопшти дека седум луѓе се повредени.

Пожарот е под контрола. јт/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close