Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку осуммина загинати во два напада во југозападен Пакистан

Најмалку осум луѓе загинаа, а 15 се повредени во два напада врз безбедносните сили во југозападната пакистанска провинција Белуџистан, соопшти армијата

Back to top button
Close
Close