0_Web_АктуелноВидео изјаваСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Најмалку осуммина загинати и 20 повредени во нападот врз домот на авганистанскиот министер за одбрана

-Нападот заврши околу пет часа подоцна, откако припадниците на безбедносните сили ги убија сите напаѓачи, изјави портпаролот на Министерството за внатрешни работи, Мирвејс Станекзаи. Бројките за жртви подлежат на мали промени бидејќи истражните тимови се уште работеа на местото, додаде Станекзаи, пренесе ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close