Svet.SlajderСвет

Најмалку осуммина загинати и 136 повредени при експлозијата во верско училиште во Пакистан

Најмалку осум ученици загинаа, а 136 се повредени при експлозијата на бомба што се случи денеска во исламско верско училиште во Пешавар, северозападен Пакистан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close