Svet.SlajderСвет

Најмалку осум загинати, 31 ранет во минофрлачки напад во Кабул

Најмалку осум лица загинаа, а 31 се ранети во утринскиот минофрлачки напад врз станбени населби во авганистанскиот главен град Кабул.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close