Svet.SlajderСвет

Најмалку осум луѓе загинаа при протекување на отровни хемикалии во кинеска фабрика

Осум луѓе загинаа, а тројца се повредени откако протекоа отровни хемикалии во фабрика во кинескиот град Гуејанг

Back to top button
Close
Close