Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку осум лица застрелани во Индијанополис, напаѓачот се самоубил

Во пукотница во американскиот град Индијанополис доцна во ноќта по локално време во простории на компанијата „Федекс“ биле погодени најмалку осум лица, а напаѓачот се самоубил, јавија американски медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close