Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку нови случаи на коронавирус во светот од октомври

Бројот на пријавени случаи на коронавирус опаѓа во последниот месец ширум светот и денеска е најмал од средината на октомври, покажуваат податоците на Ројтерс, пренесува Хина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close