Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Најмалку едно лице загина при пожар во шпанското летувалиште Марбела

Во пожарот што изби во хотел во шпанско летувалиште Марбела едно лице загина, а десет се повредени

Мадрид, 21 август 2020 (МИА) – Во пожарот што изби во хотел во шпанско летувалиште Марбела едно лице загина, а десет се повредени.

Покрај гостите во хотелот, евакуирани се и жителите од околните згради поради пожарот.

Не е објавена националноста на загинатиот, освен дека настрадал додека се обидувач да побегне од запалениот хотел.

Марбела е популарна дестинација на британските туристи. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close