Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Најмалку една жртва во експлозија во хемиска постројка во предградие на Барселона

Намалку едно лице погина во експлозија во хемиска постројка во Ла Вернеди, предградие на Барселона, соопштија денеска на Твитер локалните служби за вонредни состојби.

Барселона, 10 март 2020 (МИА) – Намалку едно лице погина во експлозија во хемиска постројка во Ла Вернеди, предградие на Барселона, соопштија денеска на Твитер локалните служби за вонредни состојби.

Службите за вонредни состојби наведуваат дека соработуваат со пожарникарите и компанијата за да утврдат кој вид производи се погодени со експлозијата, пренесуваат британските медиуми. сд/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close