Свет

Најмалку еден загинат во индиски ракетен напад во Кашмир

Најмалку еден цивил загина, а тројца се повредени во индиски ракетен напад во регионот Кашмир, соопшти денеска пакистанската армија, која одговори на нападот. Размената на огнот започна синоќа.

Back to top button
Close
Close