Svet.SlajderСвет

Најмалку две жртви при уривање на зграда во Лагос

Во Лагос, најнаселениот град на африканскиот континент, се урна една зграда при што загинаа најмалку две лица, а осуммина се извлечени од под урнатините.

Лагос, 11 јули 2020 (МИА) – Во Лагос, најнаселениот град на африканскиот континент, се урна една зграда при што загинаа најмалку две лица, а осуммина се извлечени од под урнатините.

Ова го соопшти Ибрахим Фаринлое од Националната агенција за вонредни ситуации.

Уривањата на згради се вообичаени во Лагос, но и во другите градови во Нигерија. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close