СветСвет.Портал

Најмалку две лица загинаа откако потона брод со мигранти кај Тунис

Најмалку две лица загинаа, деветмина се спасени, а 14 се водат како исчезнати откако потона брод кој превезувал мигранти во близина на брегот на Тунис, соопшти крајбрежната стража.

Back to top button
Close
Close