Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Најмалку двајца загинати во експлозијата во Мадрид, евакуиран домот за стари лица

Најмалку две лица загинаа во експлозијата што доведе до делумно уривање на зграда во центарот на Мадрид и предизвика пожар, изјави градоначалникот Хозе Луис Мартинез-Алмеида.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close