СветСвет.Портал

Најмалку девет лица се удавија во бродска несреќа во Египет

Најмалку девет лица се удавија кога брод, кој бил на семејна екскурзија, потона во езерото Мариут, јужно од египетскиот крајбрежен град Александрија, соопшти денеска канцеларијата на гувернерот.

Back to top button
Close
Close