Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку десетмина загинати во самоубиствен напад во Авганистан

Во самоубиствен напад во градот Лаџкаргах, јужен Авганистан загинаа десет луѓе, а двајца се повредени. Мета на нападот бил гланиот обвинител на Државната управа за разузнавање Сајед Махмуд Ага

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close